GRAFOMOTORICKÝ KURZ - vede Mgr.Marie Vitvarová  (aktualizace 20/12/2013)

Určený pro děti se špatným úchopem psacího náčiní (třemi prsty - tzv. špetka), pro děti s křečovitým úchopem (hned je bolí ruce při kreslení).

Základním předpokladem správného psaní je rozvoj jemné motoriky ruky. Ten podporujeme trháním, stříháním , skládáním a nalepováním papíru, modelováním z hlíny a plastelíny, zavazováním tkaniček, zapínáním a rozepínáním zipů i knoflíků. Také preferujeme časté kreslení, malování a vybarvování předtištěné předlohy.

Náplní kurzu je rozvoj pohybové dovednosti ruky. Po důkladném uvolnění paže, lokte, zápěstí a ruky přecházíme ke grafickému záznamu, který doprovázíme motivací. Pracujeme zvláštní technikou se speciálně připravenými pomůckami. Kontrolujeme správný úchop psacího náčiní, správné návyky sezení. Nezapomínáme na přiměřené hodnocení - zejména pochvalu a povzbuzení, které podporují jistotu a vedou ke zdravému sebevědomí a ulehčení nástupu dítěte do základní školy. Na kurz je třeba mít doma papíry většího formátu, protože k uvolnění ruky děti musí doma pravidelně trénovat.

Cena kurzu je 300,-Kč za deset lekcí.