Od září 2012 je naše škola zapojena v projektu Naše virtuální škola, R.Č. projektu : CZ.1.07/1.1.34/02.0030. Projekt rozvíjí u žáků v rámci mediální výchovy praktické dovednosti v práci s digitální videokamerou, fotoaparátem a diktafonem. Žáci zpracovávají zpravodajství ze života školy v redakčním týmu a publikují jej.

Leden/Únor -  2013, pedagogické vedení: Mgr.Jaroslav Hasil

1.úkol: pro ČaSP 9/A,B - reportáž o škole, to nejdůležitější, čím se lišíme od ostatních škol a proč bez této školy už nelze žít, vše vtěsnat do jedné minuty (video a mluvené slovo). 4. a 6. února 2013 (aktualizace 28.01.2013). Podrobné zadání na www.nasevirtualniskola.cz . První příspěvek je od Toma Lesniaka - článek o škole (školní noviny), dále reportáž z Vánočního těšení a Otevření Mateřského centra.
Je možné zapůjčit si kameru či fotoaparát u Mgr. Hasila po domluvě i po vyučování.
Upozornění: Foto z natáčení reportáže s 9.A - zde.

Březen -  2013, pedagogické vedení: Mgr.Jaroslav Hasil

 
Pracujete naprosto skvěle, jen času je málo. Jarní a velikonoční prázdniny způsobily výpadek. Dáme v dubnu. Nejde o žádné závody, jde o to, abyste si natáčení užili a naučili se stříhat video. V příštím zadání přidáme zvuk a komentář. Sledujte www.nasevirtualniskola.cz jsou tam nějaká nová videa. Točíme vše o škole, čím je jiná. Mrkněte na video o šprtci http://www.nasevirtualniskola.cz/skolni-televize-2/15zs-most-sprtec-finale-skol.html . Byl použit bezdrátový mikrofon. Díky vám za perfektní práci.
Kamery jsou půjčovány podle rozpisu. Každý tým se musí zapsat.

Duben -  2013, pedagogické vedení: Mgr.Jaroslav Hasil

Pospíšíme si, abychom mohli dát na web a do školní televize další kompletní videa. Mrkněte se na Den naruby, točil Tom Lesniak a spol. zde.

POZOR! Jsou vyhlášeny další úkoly nositelem projektu:

Vaším druhým úkolem bude zpracovat reportáž, text a foto na následující 3 okruhy. Tři proto, abyste si mohli vybrat postupně témata tak, jak vám budou nejvíce vyhovovat.

1. téma - zajímavá učební pomůcka - představte, natočte, nafoťte a napište něco o zajímavé učební pomůcce, kterou ve vaší škole využíváte. Nápověda: historický kabinet s vycpanými zvířaty,moderní  elektronická pomůcka, zajímavé vybavení na fyziku nebo chemii, atd.

2. téma - zajímavá sportovní aktivita - věnujete se na škole něčemu zajímavému, co by mohlo zaujmout i školáky jinde a posloužit třeba jako inspirace? Zpracujte video, foto, psanou reportáž.

3. téma - zpracujte pomocí audio-vizuální techniky vybraný významný den - najděte si na internetu seznam významných dnů, jeden si vyberte a zpracujte. Kdo si troufne, ať již využije možnosti práce s komentářem. Pokud si v tomto případě nebudete vědět rady, kontaktujte nás. Poradíme vám.

Tato témata již budou předmětem našeho hodnocení. Tak se, prosím, snažte :-)) Hodně štěstí !

Stále platí - kamery jsou k mání jen po předchozím zapsání do kalendáře.

Květen -  2013, pedagogické vedení: Mgr.Jaroslav Hasil

Veliké poděkování všem, kteří natočili reportáže. Nejlepší jsou na webu Naše virtuální škola a na našem školním webu. Školní televize pak pravidelně vysílá na chodbě před ředitelnou. Tam jsou odvysílána i videa, která nebyla publikována na webu.
Natáčíme dál. Druhé téma dáme. Někteří z vás již mají druhý úkol splněn. Podívejte se na BeeBall - Jirkovi a Tomovi se hodně povedlo. Díky.

Červen -  2013, pedagogické vedení: Mgr.Jaroslav Hasil

Dotáčíme druhý úkol. Postup - jako v minulé reportáži.
Kamery - na objednávku. Zapište se u Mgr. Hasila.

Září - prosinec 2013, pedagogické vedení: Mgr.Jaroslav Hasil

ZADÁNÍ HLAVNÍHO ÚKOLU - Volitelný předmět Mediální výchova - školní časopis
Přátelé, čas běží rychleji, než bychom si možná přáli, a proto je nutné už nyní vám zadat téma našeho hlavního projektového úkolu. Neděste se, nebude to nic, z čeho byste měli mít strach a obavy. Jistě to všichni zvládnete ke spokojenosti své, školáků a nakonec i naší J

Vytvořte se svými žáky VIDEO UČEBNÍ POMŮCKU. Zvolte si jedno téma z kterékoli oblasti výuky /přírodopis, zeměpis, dějepis, tělocvik, dílny, angličtina, němčina,…/ a zpracujte ho s pomocí toho, co jste se po dobu projektu zatím naučili.

Sestříhejte ucelené video, které představí danou oblast. Konkrétní nápady, jak si to asi představujeme:

budete probírat v přírodopise žabičky. Natočíte, kde žijí, lze i mapa, fotky žabiček, živou žabičku a zpracujete k tomu povídání a celé to pěkně natočíte a sestříháte.

Lze udělat dále: místo, kde se něco zajímavého událo, výrobu nějaké užitečné věci v dílnách- návod, reportáž o něčem např. v angličtině nebo v němčině, návod na výrobu něčeho ve výtvarné výchově a tak dále a tak dále… Jde o to nějakým způsobem téma „ukotvit“ do souvislostí, nějak pěkně začít a skončit.

Video bude obsahovat komentář, hudbu, pěkné záběry a třeba i fotografie. Cílem je vytvořit pomůcku, která bude užitečná i žákům z jiných základních škol.

Video musí mít maximálně 3 minuty. Zpracujte jej, prosím, nejpozději do 10. prosince.NEJPOZDĚJI !

ednotlivá videa nazvěte UČMŮCKA  /učební pomůcka J/, nezapomeňte napsat, o kterou školu se jedná – až je budete mít hotová, pošlete nám náhled přes úschovnu/www.uschovna.cz/. Na internet bychom dali až finální výsledky.  

Předem děkujeme ! Realizační tým

Data průběžně aktualizujeme.